Hírek
2016. Július 15. 07:45, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több mint ezer helyszínen volt szükség a tűzoltókra a vihar miatt
Az ország több mint ezer helyszínén volt szükség a tűzoltók munkájára a vihar miatt - mondta Hajdu Márton, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtök este az M1 aktuális csatornán.
A szóvivő tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában olyan sok segélykérő hívás érkezett, hogy több megyei igazgatóság műveletirányító központját meg kellett erősíteni.
Ugyanakkor több városban, például Siófokon és Szombathelyen a "beavatkozó állományt" is megerősítették.
A szóvivő korábban azt közölte az MTI-vel, hogy általában a viharos erejű szél és a nagy mennyiségű csapadék okozott problémát. A leszakadt faágak, kidőlt fák sok helyen akadályozták a közúti és a vasúti forgalmat, több helyen volt áramkimaradás. Az esővíz pincéket öntött el, és villámcsapások is gondot jelentettek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld
Megújul a pápateszéri Kurali-malom
2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai
Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.
2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld
Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat