Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2018. Június 26. 19:19, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Több mint hatezer versenyző a szegedi sárkányhajó klub-világbajnokságon

Több mint hatezer versenyző a szegedi sárkányhajó klub-világbajnokságon

Huszonkilenc ország több mint hatezer versenyzőjét várják a július 17. és 22. között Szegeden sorra kerülő 11. IDBF klub legénység sárkányhajó-világbajnokságra.

Az esemény keddi sajtótájékoztatóján Sárfalvi Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának utánpótlás-nevelésért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkára elmondta, hogy a minisztérium kiemelten kezeli a világbajnokságot, amit a 120 millió forintos állami támogatás is bizonyít. Kiemelte, a húszéves születésnapját ünneplő Magyar Sárkányhajó Szövetség méltó helyszínen, a Szegedi Olimpiai Központban rendezi meg a viadalt.

"Személyes tapasztalatból mondhatom, hogy kívülről könnyűnek, szabadidősportnak tűnik, ugyanakkor nagy spotteljesítményt igényel a sárkányhajózás" - mondta a korábbi világbajnok öttusázó, Sárfalvi Péter.

Járosi Péter, a magyar szövetség elnöke, a nemzetközi szövetség alelnöke és a szervezőbizottság vezetője elmondta, hogy az eddig beérkezett nevezések alapján 6200 sportolót és kísérőt várnak az idei, létszámát tekintve legnagyobb hazai sporteseményre. Hozzátette: a bírói karral és a helyszínen háttérmunkát végző személyzettel közel hétezer főt tesz ki az esemény résztvevőinek száma. Az elnök történelmi jelentőségűnek nevezte az eseményt, mert soha ennyien nem vettek még részt a sportág világbajnokságán. Kiemelte, a szövetség fő célja a sportág megismertetése, népszerűsítése, ezt szolgálta az eddigi két magyarországi világesemény, a 2009-es Európa-bajnokság és a 2013-as világbajnokság.

Az MTI kérdésére elmondta, 2016-ban Szingapúr előtt nyerte el Szeged a rendezés jogát, minden bizonnyal a 2013-as sikeres vb hatására, amit akkor a legjobban rendezett eseménynek kiáltottak ki. A nemzetközi mezőnyből kiemelte Kanadát, amely a legnagyobb versenyzői létszámmal érkezik Szegedre, s az élmezőnybe tartoznak még az amerikai, a német, az orosz és az ukrán versenyzők. Hozzátette, a magyar színeket 15 klubhajó képviseli, a legnagyobb esélyek 2000 méteren, illetve a 40 év feletti korosztályban vannak.

Július 17. és 20. között a rövid távú versenyszámokat a Maty-éren rendezik, míg 21-22-én a hosszú távú számokat a Huszár Mátyás rakparton, a belváros környékén. Az esemény megtekintése ingyenes.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról