Hírek
2021. Október 25. 13:04, hétfő |
Kék hírek
Forrás: mti - fotó: police.hu
Több mint nyolcszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
845 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 316, szombaton 338, vasárnap 191 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a katonák és rendőrök. Emellett a horvát, román, ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak négy határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén 2572 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - október 11-től 17-ig - a feltartóztatottak száma 2171 volt. Emellett az elmúlt héten a horvát, román, ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak 20 határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 28 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 07:29, csütörtök | Kék hírek
BRFK: ellopott, majd kórházi inkubátorban hagyott egy csecsemőt egy nő Budapesten
2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek
BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban
Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen
2025. November 05. 07:30, szerda | Kék hírek
Öten meghaltak egy vasúti átjárónál történt balesetben Szentmártonkátán
2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek
Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás
A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.
