Hírek
2020. November 20. 12:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint száz embert vert át egy internetes csaló
Első fokon, nem jogerősen a Dunaújvárosi Járásbíróság 2 év 6 hónap börtönre ítélt egy férfit, aki 2018 januárja és 2020 februárja között 107 embert ejtett tévedésbe internetes oldalakon kínált nem létező termékekkel
- tájékoztatta a Székesfehérvári Törvényszék csütörtökön az MTI-t. Az üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények ügyében meghozott ítélet előkészítő üléseken született meg - közölték. A tettét beismerő vádlottra - a börtönbüntetés mellett - öt és fél millió forint értékben vagyonelkobzást rendeltek el és kártérítés megfizetésére is kötelezték. Az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
A megállapított tényállás szerint a vádlott különböző internetes oldalakon műszaki cikkeket és pénzérméket kínált eladásra, valamint mások internetes hirdetéseire jelentkezett azzal, hogy az általuk keresett termékkel rendelkezik, továbbá balatoni szállások kiadását is hirdette. Sem a termékekkel, sem a szálláshelyekkel nem rendelkezett, célja a tévedésbe ejtett sértettek által előzetesen átutalt - 6300 és 240 ezer forint közötti - pénz megszerzése volt, amelyeket megélhetésére és játékszenvedélyére fordított.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
