Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2019. Augusztus 06. 16:05, kedd | Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu

Többször rálőtt az elcsalt férfire és feleségére, 12 évet kaphat

Többször rálőtt az elcsalt férfire és feleségére, 12 évet kaphat

Előre kitervelt, nyereségvágyból elkövetett emberölés kísérlete és lőfegyverrel való visszaélés miatt vádat emeltek egy férfi ellen, aki a kámi erdőbe csalt egy agancsvásárlással foglalkozó embert, majd többször rálőtt

– közölte a Vas Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel. A vád szerint a férfi egy online piactéren kispuskát és hangtompítót vásárolt, egy vadászboltban pedig távcsövet is vett a lőfegyverhez. A sértettet 2018 szeptemberében álnéven azzal az indokkal hívta fel, hogy agancsot szeretne neki eladni. A vádlott a megbeszélt, erdei találkozási hely közelében elrejtőzött, és amikor a sértett kiszállt az autóból, leadott rá három célzott lövést.

A fejen, arcon és válltájékon lőtt, 62 éves, Fejér megyei férfi kocsijával megpróbált elmenekülni a helyszínről, de a vádlott – bár hallotta a sértett feleségének sikoltozását – az utastérre is leadott egy célzott lövést.

Az agancsvásárlással foglalkozó férfi súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett. Felesége a lövések zajára lecsúszott az ülésen, így nem sérült meg, pedig egy lövedék a jobb első ülés fejtámláján is áthaladt.

A Vas Megyei Főügyészség a letartóztatásban lévő férfivel szemben fegyházbüntetés kiszabását indítványozta. Ha a vádlott az előkészítő ülésen elismeri a bűncselekmény elkövetését és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, 12 év fegyházban letöltendő büntetés kiszabását kérik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.