Hírek
2020. Július 23. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Továbbra is Budapesten van a legtöbb aktív koronavírus-fertőzött
Továbbra is Budapesten van a legtöbb aktív fertőzött - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.
A kormányzati portálon azt írták: a fővárosban 171 az aktív fertőzöttek száma, ezt Pest megye követi 75-tel. Jelenleg egy olyan megye van, ahol nincs aktív fertőzött: Tolna.
Kiemelték, hogy az elmúlt hetekben az aktív fertőzöttek száma fokozatosan csökken. Május elején a számuk 2055-nél tetőzött, a szerdai adat: 487.
Hetvenhat embert, az aktív fertőzöttek 16 százalékát ápolják kórházban, közülük négyen vannak lélegeztetőgépen - tették hozzá.
A koronavirus.gov.hu szerda reggel arról tájékoztatott: tizenkilenccel 4366-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, újabb elhunyt nincs.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
