Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2021. Január 09. 09:00, szombat | Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Túlhevült kémény okozhatta a csíksomlyói tűzvészt

Túlhevült kémény okozhatta a csíksomlyói tűzvészt

Túlhevült kémény okozhatta a csíksomlyói nyomornegyedet részben elpusztító csütörtök esti tűzvészt - közölte pénteken a Hargita megyei tűzoltóság.

Tájékoztatása szerint a lángok gyors terjedését az erős szél is elősegítette. A tűzvész nem követelt emberéletet, és senki sem sebesült meg. Több mint hetven hivatásos és önkéntes tűzoltó nyolc tűzoltóautóval több mint öt órán át küzdött a lángokkal. A többnyire romák által lakott nyomornegyedben húsz ház vált a lángok martalékává. A negyed hajléktalanná vált lakosainak egy része rokonokhoz menekült, 252 személyt - köztük 141 gyermeket - a helyi hatóságok az Erőss Zsolt sportcsarnokban szállásoltak el ideiglenesen.

A Hargita megyei katasztrófavédelmi bizottság péntek délelőtti ülésén többek között arról döntöttek, hogy koronavírus-tesztet végeznek a sportcsarnokba bezsúfolt hajléktalanokon, hogy megelőzzék a járvány esetleges terjedését.

Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere az egyik közösségi portálon közzétett videoüzenetében közölte: próbálták számba venni azokat az állami vagy önkormányzati tulajdonban levő épületeket, amelyekben elhelyezhetik a hajléktalanná vált családokat. A sportcsarnokban ugyanis csak rövid ideig maradhatnak.

Az elöljáró ugyanakkor arról számolt be, hogy a helyi emberek hihetetlen szolidaritásról, összefogásról tettek bizonyságot. Az önkormányzat felhívására folyamatosan érkeznek a sportcsarnokhoz a tartós élelmiszer, cipő és ruhaadományok.

A polgármester az Agerpres hírügynökségnek azt is elmondta, hogy Klaus Iohannis államfő is felhívta telefonon, és azt ígérte, hogy minden segítséget megad a bajba jutottak helyzetének a rendezéséhez.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: Zelenszkijre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon

Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon -

2025. Február 19. 07:36, szerda | Külföld

Kreml: Vlagyimir Putyin kész tárgyalni Volodimir Zelenszkijjel

Vlagyimir Putyin orosz elnök kész tárgyalni ukrán hivatali partnerével, Zelenszkijjel is, de utóbbi legitimitása hivatali idejének lejárta miatt megkérdőjelezhető - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak.

2025. Február 18. 08:02, kedd | Külföld

Ukrán elnök: Ukrajnát nem hívták meg a szaúdi orosz-amerikai tárgyalásokra, ezért nem fogadja el az eredményét

Ukrajna nem tudott róla, így nem is vesz részt a valószínűleg Szaúd-Arábiában megrendezendő amerikai-orosz tárgyalásokon, és nem ismer el semmilyen megállapodást Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül

2025. Február 15. 08:24, szombat | Külföld

Zelenszkij: amíg Ukrajna nem NATO-tag, másfél milliós hadseregre van szüksége

Ukrajnának, amíg nem csatlakozik a NATO-hoz, 1,5 milliós hadseregre van szüksége ahhoz, hogy ellenálljon Oroszországnak