Hírek
2021. Október 06. 13:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Tűzifa-hirdetéssel álcázott csalásra figyelmeztet a Nébih

Ismét akciós tűzifát hirdetve csaltak ki pénzt ismeretlen eladók a vevőiktől - adta hírül kedden a honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
A közlemény szerint a csalót kiszűrték, de felhívják a figyelmet, hogy a +36-30/111-9385 telefonszámról rendelni, és a 11773315-02161747-os számlaszámra utalni nem szabad.
Az esetre állampolgári bejelentés hívta föl a figyelmet. Az olcsón kínált tűzifa árát a csalók előre kérték, majd nyomtalanul eltűntek, ráadásul csak nagy tételre vettek föl rendelést - ismerteti a hivatal.
A Nébih már korábban is figyelmeztetett csaló kereskedőkre, ezért összefoglalót is készített azok számára, akik tűzifát vennének. A vásárlási jótanácsok január óta olvashatók a hivatal honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé
A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin