Hírek
2020. Április 22. 06:45, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Újabb 12 beteg életét követelte a koronavírus, tovább nőtt a fertőzöttek száma

2168-re nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma és elhunyt 12 idős krónikus betegség – közölte a legfrissebb adatokat a koronavirus.gov.hu oldal szerdán.
Újabb 70 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 2168-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 12 idős krónikus beteg. Ezzel 225-re emelkedett az elhunytak száma, 295-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból.
825 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 63-an vannak lélegeztetőgépen.
Az oldal adatai szerint jelenleg 11 049-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 52 702.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1113 ember) és Pest megyében (305) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér megye (181), Győr-Moson-Sopron megye (75), Csongrád megye (57), és Borsod-Abaúj-Zemplén megye (53). Békés megyében (13) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.
A betegek számának növekedése miatt a kórházak országszerte növelik ágykapacitásaikat készülve a tömeges megbetegedések fázisára. A Pesti úti idősotthonban az eddigi adatok szerint 284 gondozott fertőzött és 28 elhunyt.
A csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat. Különösen kérik a szakemberek a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.
Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérik az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét. Az idősotthonok ellenőrzése zajlik, az intézmények vezetőit és a fenntartókat kérjük a járványügyi intézkedések fokozott és folyamatos végrehajtására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli
2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!
Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.
2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.
2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld
HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén
A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.