Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2019. Augusztus 05. 09:45, hétfő | Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Újabb aszteroida suhan el a Föld mellett a héten

Újabb aszteroida suhan el a Föld mellett a héten

A 2006 QQ23 jelű aszteroida, amely várhatóan augusztus 10-én halad el a bolygó mellett, a becslések szerint 570 méter átmérőjű és a Földtől csaknem 8 millió kilométerre található.

Lindley Johnson és Kelly Fast NASA-szakértők szerint az ilyen "földközeli objektumoknak" nevezett égitestek, mint az aszteroidák és üstökösök más bolygókkal együtt keringenek a Nap körül.

A 2006 QQ23 aszteroidához hasonló objektumok évente nagyjából féltucatszor suhannak el a Föld mellett - mondta Johnson. Ez az aszteroida ugyan csak 570 méter átmérőjű, a Nap körül keringő legnagyobb ismert kisbolygó azonban 33 kilométeres.

A Naprendszerben mintegy 900 olyan aszteroida kering a Föld közelében, amelynek átmérője több mint egy kilométer - olvasható a CNN amerikai hírtelevízió honlapján.

A szakemberek szerint ahogy az aszteroida mérete csökken, egyre gyakrabban közelíti meg a Földet, a bolygó légköre azonban a legkisebbeket elégeti. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ezek ne okozhatnának kárt. 2013-ban egy 17 méter átmérőjű kisbolygó jutott át a Föld légkörén az oroszországi Cseljabinszk felett. Bár becsapódás nem történt, a robbanás így is több mint ezer embert megsebesített.

Ha egy a 2006 QQ23 aszteroidához hasonló méretű objektum becsapódna a Földbe, az országnyi területet rombolna le. A becsapódás azonban meglehetősen ritka, 200-300 évente egyszer történik meg - mondta Johnson.

A NASA rendelkezik azzal a technológiával, amelynek segítségével nyomon követhetik ezeket az aszteroidákat, kiszámíthatják, mikor haladnak el a Föld közelében. A 2006 QQ23 aszteroida pályájának adatait 1901 óta rögzítik és már egészen 2200-ig meghatározták.

Ha azonban olyan aszteroida közelítené meg a Földet, amely veszélyt jelenthet, a NASA missziót indítana az objektum pályájának eltérítésére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.

2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld

Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását

Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.