Városlista
2025. május 20, kedd - Bernát, Felícia

Hírek

2021. Október 30. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Újabb háromezermilliárd forintnyi közútfejlesztést alapoz meg a kormány

Újabb háromezermilliárd forintnyi közútfejlesztést alapoz meg a kormány

Újabb háromezermilliárd forintnyi közútfejlesztés alapjait teszi le a kormány a kiemelt társadalmi igényeken alapuló fejlesztések előkészítésével

- hangsúlyozta az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára pénteken a Győr-Moson-Sopron megyei Veszprémvarsányban, ahol körforgalommá építik át a 82-es és 832-es utak balesetveszélyes kereszteződését.

Mosóczi László hozzátette, hogy a tervezett beruházások révén mintegy 1200 kilométeren újulnak meg vagy épülnek utak.

Emlékeztetett, hogy a kormány tavaly év végén döntött arról, hogy 82 milliárd forintot biztosít 2021 és 2026 között a kiemelt társadalmi igényeken alapuló fejlesztések előkészítésére, amelyből idén mintegy 26 milliárd forint értékben valósultak meg tervezési és engedélyeztetési munkák.

Elmondta azt is, hogy a tömeges hálózatbővítések mellett a forgalom biztonságát és a települési életminőséget kisebb léptékű, helyi beavatkozásokkal is javítják, ezek közé tartozik a 82-es és 832-es utak kereszteződésének átépítése.

Címkék: út, útfejlesztés, közút

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.

2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld

Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról

tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.

2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld

Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor

Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.