Hírek
2013. Január 15. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Újra eljöhet a 300-as forintárfolyam
Ezen a héten is a forint maradhat a fókuszban, miután a hazai deviza a múlt hét végére látványosan elhagyta magát és megközelítette az euróval szembeni 300-as szintet. Az elemzők már régóta mondják, hogy idén az árfolyam 300 fölé is emelkedhet, ugyanakkor a jóslatok az éves átlagra nagyjából 295 forint körül szóródnak. A múlt heti esésről hamar kiderült, hogy nem a nemzetközi helyzet okozta, a piacokon viszonylagos nyugalom volt, az amerikai gyorsjelentések jól indultak, a jen tovább esett, ahogy a dollár is és szép emelkedés volt a nyersanyagpiacokon.
A forint gyengülése egyértelműen annak a várakozásnak tudható be, hogy a márciusi jegybankelnök-váltással éles fordulat állhat be a monetáris politikában, beleértve az árfolyam esetleges mesterséges gyengítését is. Ezt eddig nem cáfolta meg senki a kabinet részéről.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
