Hírek
2020. Augusztus 06. 06:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újra forralás nélkül iható a csapvíz Siófok Kiliti városrészében

Ismét forralás nélkül fogyasztható a csapvíz Siófok Kiliti városrészében, ahol július végén baktériumszennyezettség miatt kellett korlátozást bevezetni
- tájékoztatta a szolgáltató Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Zrt. szerdán az MTI-t. Azt írták, hogy a vízellátó rendszert fertőtlenítették, az elmúlt napok vízmintavételi vizsgálatainak eredményei alapján a vízminőség helyreállt, ezért a csapvíz forralására már nincs szükség.
Kitértek rá: a DRV szakemberei rendkívüli ellenőrző vízmérő-leolvasásokat végeztek a településrészen, amelyet ezen a hétvégén megismételnek. Az a céljuk ezzel, hogy a júliusban már másodszor fellépő baktériumszennyezettség forrását felderítsék, és kiszűrjék saját fúrt kutaknak az ingatlanok belső vízhálózatára, azon keresztül a közüzemi ivóvízhálózatra kötését.
A több mint 2500 bekötési hely csaknem 70 százalékát sikerült leolvasni a múlt hétvégén, közülük 29 további kivizsgálásra szorul. Három helyen derült fény fúrt kutaknak az ivóvízhálózatra kötésére, ezekről jegyzőkönyv is készült - közölték.
Hozzátették, hogy az érintett felhasználókat felszólították az rendellenes állapot megszüntetésére, intézkedtek a szankcionálásról, a leolvasás befejezése után pedig valamennyi illegális rátáplálással kapcsolatban rendőrségi feljelentést tesznek.
Emellett valamennyi bekötési helyen visszacsapó szerelvényeket építenek be, amelyek megakadályozzák a saját tulajdonú kutak vizének közüzemi hálózatra jutását, ezáltal a vezetékes ivóvíz elszennyezését - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 28. 07:55, hétfő | Belföld
Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten
Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten, de a hét elején még csípősek lehetnek a hajnalok, a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a hőmérséklet is visszaesik
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.