Hírek
2021. Január 18. 11:49, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újrakezdődött a tanítás Szerbiában
Újra megkezdődött a tanítás a szerbiai általános és középiskolákban, a diákok egy hétig a tantermekben tanulnak, egy hétig pedig virtuális oktatásban vesznek részt.
A koronavírus-járvány kezelésével megbízott szerbiai válságstáb vasárnap közölte, addig várhatóan nem lehet a korlátozások enyhítésére számítani, amíg nem látszik, hogy milyen hatással lesz a tanítás újbóli megkezdése a járvány terjedésére. Az utóbbi három hétben folyamatosan csökkent az újonnan regisztrált fertőzöttek száma, és az oltás iránti érdeklődés is magas, ám még nem látni a járvány végét - közölte Predrag Kon járványügyi szakember a közszolgálati televízió hétfői beszámolója szerint.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma hétfőre Szerbiában 1317-tel 372 533-ra, Koszovóban 716-tal 55 851-re, Észak-Macedóniában 190-nel 88 939-re, Montenegróban 357-tel 55 493-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 180-nal 117 969-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában hússzal 3750-re, Koszovóban 11-gyel 1410-re, Észak-Macedóniában hattal 2702-re, Montenegróban kettővel 745-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 29-cel 4411-re nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld
Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága
Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
