Hírek
2022. Március 03. 08:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Üzemanyag-kiskereskedők is kaphatnak kedvezményes hitelt Széchenyi kártyán keresztül
Üzemanyag-kiskereskedők is kaphatnak kedvezményes feltételrendszerű, szabad felhasználású folyószámlahitelt Széchenyi kártyán keresztül - olvasható a kártyaprogram koordinálásáért felelős Kavosz Zrt. honlapján.
A Széchenyi Benzinkút Kártya bevezetését az üzemanyag-kiskereskedőket sújtó, kedvezőtlen gazdasági hatások enyhítésével indokolták. A hitelekhez állami kamattámogatás, kezességi- és bírálati-díjtámogatás jár, nettó kamatuk nulla százalék. A többi kondíció megegyezik a Széchenyi Turisztikai Kártya GO! feltételrendszerével, igénylési lapja és annak elérése is azonos - írták.
A honlapon olvasható tájékoztatás szerint azok pályázhatnak, akik legalább 2021. november 15. óta foglalkoznak üzemanyag-kiskereskedelemmel. Az igényelhető hitel felső határa 250 millió forint.
A Széchenyi kártyát 20 éve vezették be. A hitelkonstrukciók 2010-ben jelentősen kibővültek, a koronavírus-járvány okozta válság miatt pedig teljesen megújult a kínálat. Ekkor jött létre a Széchenyi Turisztikai Kártya GO! is, amelynek altípusa a Széchenyi Benzinkút Kártya. A program a turisztikai hitelek mellett beruházási és agrárhiteleket, működési finanszírozást, lízingkontrukciót is biztosít - olvasható a Kavosz honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
