Városlista
2025. május 18, vasárnap - Erik, Alexandra

Hírek

2018. Május 29. 10:03, kedd | Belföld
Forrás: mti

Vádat emeltek egy ismerősét anyagi előnyhöz segítő adóvégrehajtó ellen

Vádat emeltek egy ismerősét anyagi előnyhöz segítő adóvégrehajtó ellen

Hivatali visszaélés miatt vádat emelt a nyíregyházi ügyészség egy adóvégrehajtó ellen, aki tavaly márciusban ismerősének anyagi előnyt szerezve, végrehajtási eljárással kapcsolatos lényeges információt árult el

- közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei főügyész kedden az MTI-vel. Zsíros Zsolt ismertetése szerint a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál dolgozó adóvégrehajtót jelölték ki arra, hogy az egyik vállalkozó ismerősének több mint félmillió forintos adótartozását végrehajtsa. A vádlott nem jelezte a felettesének, hogy ismeri az adózót, hanem felhívta az ismerősét és tájékoztatta az aznapra tervezett foglalásról, valamint azt tanácsolta neki, hogy zárja be a kaput, és ha hozzátartozója otthon tartózkodik, ne engedje be a végrehajtót.

A vádlott kétséget kizáróan tudomást szerzett arról, hogy az adózó felesége otthon tartózkodik, és nem jelent meg a végrehajtás helyszínén, így azon a napon nem tudták behajtani az adótartozást - tette hozzá a főügyész.

A közlemény szerint a vállalkozó a későbbiekben sem teljesített önként az állami költségvetésbe, csak akkor, amikor körülbelül négy hónap múlva lefoglalták nagy értékű gépjárművét egy újabb végrehajtás alkalmával.

A hivatali visszaélés bűntettével megvádolt adóvégrehajtó akár három év szabadságvesztést is kaphat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld

Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében

A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".

2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld

Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat

Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.

2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld

Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában

Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.

2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld

Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen

Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen