Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2024. December 19. 08:06, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Varga Mihály: Magyarország a 4. helyre lépett elő az uniós gazdaságfehérítési rangsorban

Varga Mihály: Magyarország a 4. helyre lépett elő az uniós gazdaságfehérítési rangsorban

Elismerés az Európai Bizottságtól: Magyarország a 4. helyre lépett elő az uniós gazdaságfehérítési rangsorban - közölte a pénzügyminiszter a Facebook-oldalán szerdán.

Varga Mihály a poszthoz fűzött hozzászólásában ismertette, hogy a be nem fizetett áfa arányát 2010 óta csaknem a tizedére csökkentették: 22,3 százalékról 2,3 százalékra javították, ezzel Európa egyik legnagyobb gazdaságfehérítését hajtották végre.

Kiemelte, hogy a 8,3 százalékos uniós átlagnál majdnem négyszer kedvezőbb a magyar eredmény.
"Az elmúlt mintegy másfél évtizedben a kormány adópolitikáját arra az alapvetésre építettük, hogy az adókat nem növelni, hanem beszedni kell" - fogalmazott a miniszter, hozzátéve, hogy a gazdaságfehérítő intézkedésekkel 14 év alatt megtizedelték az áfát érintő adóelkerülés mértékét, miközben csökkentették az adókat, így ma többen fizetnek, kevesebb adót.

Ennek legnagyobb nyertesei a tisztességesen működő magyar vállalkozások, amelyek eredményes működése a gazdasági növekedésnek is stabil alapot ad - hangsúlyozta közösségi oldalán Varga Mihály.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli