Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2017. Október 21. 05:02, szombat | Bulvár
Forrás: mti

Varsóban lesz A Viszkis című film világpremierje

Varsóban lesz A Viszkis című film világpremierje

Négy magyar mozifilm és egy animáció szerepel a napokban zajló varsói filmfesztiválon, ahol péntek délután lesz Antal Nimród A Viszkis című alkotásának világpremiere - közölte a Magyar Nemzeti Filmalap az MTI-vel.

Az összegzés emlékeztet arra, hogy a lengyel főváros nemzetközi filmfesztiválja egyike a producerek nemzetközi szövetsége (FIAPF) által A-kategóriásnak minősített 15 seregszemlének a berlini, a cannes-i, locarnói és a velencei mustra mellett.

A magyar mozikban november 23-tól látható Viszkis-film "egy izgalmas élet látványos, vad üldözésekkel, akciójelenetekkel teli története - úgy, ahogy csak az immár legendás Kontroll és a Predators - Ragadozók rendezője, Antal Nimród tudja elmesélni" - olvasható a közleményben.

A filmalap tájékoztatója emlékeztet arra, hogy 2003-ban Antal Nimród első mozifilmje, a Kontroll már szerepelt a varsói nemzetközi filmfesztiválon és el is nyerte a fesztivál közönségdíját.

Az idén 63 ország részvételével megrendezett és mintegy 200 alkotást felvonultató filmünnep szervezőinek tájékoztatása szerint elővételben először A Viszkis című film vetítésére fogytak el a jegyek. A Szalay Bence, Móga Piroska, Schneider Zoltán és Klem Viktor főszereplésével készült film producere a Kontrollt és a Kincsem című filmsikereket jegyző Hutlassa Tamás volt.

A varsói filmfesztiválon az elsőfilmek versenyében mutatkozott be Politzer Péter Férfikor című alkotása. Műsoron volt a Kút és az Aurora Borealis - Északi fény, valamint a Néhány szó című 8 perces animáció is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 13. 07:32, csütörtök | Bulvár

Húsz éles bevetésen vett részt a baltikumban a magyar légierő

2025. November 12. 07:26, szerda | Bulvár

Rick Astley visszatér a Paloznaki Jazzpiknikre

Rick Astley, Dee Dee Bridgewater, az Electro Deluxe és a Deladap is fellép a jövő évi, immár 14. alkalommal megszervezett Paloznaki Jazzpikniken, amelyet 2026. augusztus 6-tól 8-ig rendeznek a Balaton-felvidéki településen.

2025. November 11. 07:41, kedd | Bulvár

Szijjártó Péter lett a Budapest Honvéd elnöke

2025. November 10. 07:43, hétfő | Bulvár

Dubai a milliomosok számára a legvonzóbb város

Dubai lett a vagyonos magánszemélyek számára a legvonzóbb város a Savills londoni székhelyű globális ingatlanpiaci szolgáltató által készített rangsorban.