Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2018. Február 16. 14:29, péntek | Belföld
Forrás: mti

Vasárnap hajnalban rövid ideig szünetel az e-matrica értékesítése

Vasárnap hajnalban rövid ideig szünetel az e-matrica értékesítése

Hálózati karbantartás miatt február 18-án, vasárnap hajnalban éjfél és fél kettő között maximum egy órás szünet lesz az úthasználati jogosultságok értékesítésében

- tájékoztatta az MTI-t a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) pénteken. A közleményből kiderül, a beavatkozás az e-matrica értékesítést és a 3,5 tonna össztömeg feletti teherjárművekre érvényes e- útdíj rendszert (HU-GO) egyaránt érinti.

A jelzett időintervallumban az ismert csatornák egyikén sem lesz lehetőség e-matricák és HU-GO viszonylati jegyek beszerzésére, ez utóbbi esetében az egyenlegek feltöltése is szünetel - hívta fel a figyelmet a szolgáltató. A NÚSZ ügyfélszolgálati irodáin igénybe vehető ügyintézési lehetőségek sem lesznek elérhetők - tették hozzá.

Fontos tudnivaló, hogy az idén januártól érvényes jogszabálynak megfelelően a jelzett üzemszünet végét követő hatvan percen belül a NÚSZ nem szab ki pótdíjat az e-matrica rendszerben jogosultság nélkül közlekedő járművekre. Ez a türelmi idő ugyanakkor nem vonatkozik a HU-GO rendszerben közlekedő 3,5 tonna feletti teherjárművekre - olvasható az anyagban.

A NÚSZ kiemelte: a technikai beavatkozás a fedélzeti eszközt (OBU-t) használó ügyfeleiket nem érinti, de nekik is gondoskodniuk kell arról, hogy a szóban forgó időszakra elegendő fedezetük legyen az útdíjakra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.