Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2022. November 06. 12:50, vasárnap | Belföld
Forrás: Rendőrség

Védje értékeit, érezze biztonságban hétvégi házát, nyaralóját!

Védje értékeit, érezze biztonságban hétvégi házát, nyaralóját!

Az őszi hónapokban már egyre kevesebbet tartózkodnak a tulajdonosok a hétvégi házakban, üdülők területén, ezért a rendőrség az alábbiakat tanácsolja, hogy értékeit biztonságban tudhassa.

Fogadja meg a rendőrség tanácsait:

- A hosszabb időre felügyelet nélkül maradó hétvégi házakban lehetőleg ne tároljon a szükségesnél nagyobb értékeket! Amennyiben mégis így tesz, kérjük, gondoskodjon a védelmükről, illetve készítsen értékleltárt, amely a nyomozó hatóság munkáját szükség esetén elősegítheti!

- A nyaraló bejárati ajtajára is érdemes korszerű zárat felszereltetni. Az ajtó anyaga legyen masszív, fém vagy tömör fa.

- Fontos, hogy a hátsó ajtók, garázsajtók is kellően biztonságosak legyenek!

- Az ablakokat is lássák el megfelelő védelmi eszközökkel. Ne feledje, a szúnyogháló nem véd a betörés ellen!

- Anyagi lehetőségeikhez és értékeikhez mérten alkalmazzon elektronikai védelmi rendszert! Ne a biztonságon spórojon, hiszen a tapasztalatok szerint egy esetleges betörés okozta kár gyakran többszörösöse lehet a megfelelő védelmi rendszer beszerzési és felszerelési költéségének!

- Javasoljuk, hogy rendszeresen látogassanak el a hétvégi házukhoz, vagy ha hosszabb ideig nem keresik fel, kérjék meg a szomszédokat, hogy az Ön birtokára is figyeljenek!

- Amennyiben gyanús személyek, vagy idegen gépkocsik mozgását észlelik, haladéktalanul jelezzék a rendőrségre! Kérjük, hogy Önök is fordítsanak figyelmet lakókörnyezetükre, és a szomszédok biztonságára, értékeinek védelmére!

- Amikor hazaindulnak, ne felejtsék el becsukni az 🪟ablakokat, bezárni a bejárati és a terasz ajtót sem. Amennyiben rendelkeznek elektronikus riasztó rendszerrel, mindenképpen aktiválják!

- Amennyiben az ingatlanon van szerszámtároló, és az egy egyszerűbb építmény, kérjük, ne tartson benne értékesebb szerszámokat vagy kisgépeket!

- Amennyiben mégis hívatlan vendég járt a házban, akkor haladéktalanul értesítse arendőrséget és ne változtassa meg a helyszínt!

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: