Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2018. Szeptember 11. 08:21, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

Vége a hajtóvadászatnak – elfogták a nemi erőszakkal gyanúsított afgán férfit

Vége a hajtóvadászatnak – elfogták a nemi erőszakkal gyanúsított afgán férfit

Az európai elfogatóparancs alapján elfogták azt az afgán férfit Ausztriában hétfőn késő este, aki a gyanú szerint megerőszakolt egy nőt Budapesten és szeméremsértő módon is viselkedett.

Az afgán férfi szeptember 9-én hajnalban Budapesten egy belvárosi gyorsétterem mosdójában szexuális aktusra kényszerített egy nőt, illetve korábban két alkalommal is szeméremsértést követett el Budapest VII. kerületében.

A rendőrség a férfi elfogása érdekében intézkedett a nemzeti és az európai elfogatóparancs kiadatására, valamint Budapest rendőrfőkapitánya külön nyomozócsoportot hozott létre. A budapesti nyomozók még aznap felvették a kapcsolatot az osztrák és a német társhatóságokkal és Budapest rendőrfőkapitánya bruttó 1 millió forintos nyomravezetői díjat tűzött ki.

A férfit az osztrák rendőrök szeptember 10-én késő este, Ausztriában Linz környékén, egy Frankfurtba tartó vonaton igazoltatták és az ellene kiadott európai elfogatóparancs alapján elfogták. Az afgán férfi jelenleg kiadatási őrizetben van.

Budapest rendőrfőkapitánya a korábban kitűzött bruttó 1 millió forintos nyomravezetői díjat szeptember 11-én visszavonta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.