Hírek
2011. November 17. 07:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Véglegesítették: egyfordulós választási rendszer jöhet létre
Várhatóan pénteken nyújtják be az új választójogi törvény tervezetét a Országgyűlésnek – tudta meg a Magyar Nemzet.
Információik szerint a Fidesz keddi elnökségi ülésén jóváhagyták a 2014-től életbe lépő új választókerületek határait rögzítő javaslatot is.
A lap forrásai szerint a Fidesz keddi elnökségi ülésén véglegesített előterjesztésben nem történt lényeges változás az eddig nyilvánosságra hozott elképzelésekhez képest. Eldőlt, hogy 2014-től egyfordulós, vegyes választási rendszer jöhet létre, amely százhat egyéni országgyűlési választókerületet és 94, országos listáról megszerezhető mandátumot tartalmaz. Lázár János frakcióvezető október 11-én az alkotmányügyi bizottság ülésén ismertette a Fidesz–KDNP elképzeléseit, amelyek egyfordulós, vegyes, kétszavazatos, töredékszavazat-visszaszámláló új választási rendszerről szóltak.
A Magyar Nemzet információi szerint jóváhagyták azt az új választókerületek határait rögzítő javaslatot is, amelyet már korábban kidolgoztak. Az új választókerületi határok 2014-től lépnek hatályba, addig átmeneti rendelkezésben rögzítik a jelenlegi határok érvényességét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
