Hírek
2022. December 14. 13:21, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Vesztegetéssel próbálkozott egy horvát nő az M7-esen
Megpróbálta megvesztegetni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) járőreit egy férjével utazó horvát nő, miután autójukban hamis márkajelzésű ruhákat találtak - közölte a NAV szerdán az MTI-vel.
A NAV Bevetési Igazgatóságának székesfehérvári járőrei a vesztegetésre szánt pénzt, 200 eurót, az ellenőrzés helyszínén, az M7-es autópálya pákozdi pihenőjében visszautasították.
A járőrök a nőt megbilincselték, a szállítmányt - női ruhákat, táskákat, cipőket és pénztárcákat, amelyek kiskereskedelmi értéke több mint 7 millió forint - lefoglalták.
A NAV járőrei hivatali vesztegetés kísérletének megalapozott gyanújával feljelentést tettek a feltehetően seftelni szándékozó horvát nő ellen a Központi Nyomozó Főügyészségen; az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértése miatt büntetőeljárás indult - áll a közleményben.
Fotó: NAV - Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
