Hírek
2018. Június 28. 12:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Vidéket járva 32 milliónyi értéket lopott össze – Vádat emelnek a betörő ellen

Vádat emelt a Salgótarjáni Járási és Nyomozó Ügyészség egy 44 éves, többszörös visszaeső férfi ellen, aki kilenc megyében, köztük térségünkben követett el betöréses lopásokat
- közölte a Nógrád megyei főügyész csütörtökön az MTI-vel. Bóna Gyula elmondta: a férfi 2014 júliusától 2016 decemberéig 59 lakásbetörést követett el Nógrád, Pest, Heves, Komárom-Esztergom, Bács-Kiskun, Baranya, Vas, Veszprém és Borsod-Abaúj-Zemplén megye 18 városában. A sértetteknek együttesen mintegy 32 millió forint kárt okozott.
Ismertette, a salgótarjáni rendőrök az ügyben 2015 decemberében indítottak nyomozást, miután az elkövető négy salgótarjáni, városközponti lakótelepi lakásba tört be, és azokból műszaki eszközöket, ékszereket, nagy összegű készpénzt vitt el.
A férfit 2016. december 6-án elfogták, akkor a gépkocsijában olyan tárgyakat találtak, amelyeket aznap tulajdonított el két gyöngyösi ingatlanból.
A főügyész közölte: a betörések módszerét és időpontját elemezve felmerült annak gyanúja, hogy a férfi az ország más városaiban is követett el hasonló jellegű bűncselekményeket. Az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi elemző-értékelő szolgálatának támogatásával a Nógrád megyei nyomozóknak sikerült felkutatniuk az ügy további sértettjeit.
A vádlott jellemzően társasházak legfelső emeleti lakásaiba tört be nappal, amikor a sértettek nem voltak otthon. Megrongálta a zárakat és befeszítette a bejárati ajtókat, majd átkutatta a helyiségeket és az ingatlanokból számítógépeket és egyéb műszaki cikkeket, márkás ruhaneműt, cipőt, karórát, arany és ezüst ékszereket, továbbá készpénzt és valutát tulajdonított el.
Bóna Gyula hozzátette: az előzetes letartóztatásban lévő vádlott ügyében a Salgótarjáni Járásbíróság dönt, a kiszabható büntetés felső határa - tekintettel a többszörös halmazatra és arra, hogy a férfi többszörös visszaeső - több mint 11 év fegyházbüntetés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli
2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!
Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.
2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.
2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld
HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén
A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.