Hírek
2020. Február 12. 07:20, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Visszahívott egy olajat a boltokból a Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) visszahívta az Oh Aik Guan szezámolaj terméket - közölte a hatóság kedden az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a Nébih az Európai Unió gyorsriasztási rendszerén (RASFF) keresztül kapott jelzést arról, hogy a holland hatóság határérték feletti benzo(a)pirént és policiklikus aromás szénhidrogéneket PAH) mutatott ki a szingapúri, 100 százalékos tisztaságúnak feltüntetett szezámolajban.
A hatóság arra hívja fel a figyelmet, hogy a szennyezett szezámolajból több hazai kereskedőhöz is szállítottak holland kereskedőn keresztül.
A Nébih arra kéri a vásárlókat, hogy akik a 150 milliliter kiszerelésű, 12/03/2022, és a 15/05/2022 lejárati idejű termékből vásároltak, ne használják fel azokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges