Hírek
2020. Október 24. 09:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vizsgálja a vendéglátóhelyek italbeszerzéseit a GVH

Kötelező adatszolgáltatáson alapuló vizsgálat alá veti a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a vendéglátóhelyek italbeszerzéseit - közölte a GVH az MTI-vel csütörtökön.
Az ellenőrzés az alkoholmentes és az alkoholos italokra egyaránt kiterjed. A GVH a közlemény szerint feltárja a beszállítók és a vendéglátók közötti üzleti kapcsolatok kereteit, feltételrendszerét, az italforgalmazás jellemzőit, üzleti gyakorlatait, valamint ezek hatását az árakra és a fogyasztói jólétre.
A hivatal tudomása szerint a vendáglátásban elterjedt megállapodások a beszállítói kör korlátozását ösztönzik, nehezítve a versenytársak piacra jutását. Ez a gyakorlat szűkebb kínálathoz, és magasabb árakhoz vezet, ezért károsítja a vendégeket - olvasható a közleményben. A vizsgálat indoklásához hozzátették, hogy kifogásolt megállapodások jellemzően a tőkeerős beszállítóknak kedveznek, és háttérbe szorítják a kisebb magyar vállalkozásokat. Nem járnak jól a vendéglátók sem, mert a beszerzési lehetőségek szűkülésével kiszolgáltatottabbak lesznek. A GVH korábban már vizsgálódott a sörpiacon, jelenleg pedig az üdítők és más italtermékek piacát ellenőrzik erőfölénnyel való visszaélés gyanúja miatt. Amennyiben a beszerzések kapcsán piaci torzulásokat tárnak fel, akkor emiatt is versenyfelügyeleti eljárás kezdődhet - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.