Hírek
2018. Július 21. 09:38, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Vonattal ütközött egy autó egy átjáróban Nyárlőrincnél

Összeütközött egy személyvonattal egy kocsi a Bács-Kiskun megyei Nyárlőrincnél szombat reggel.
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint egy földutas átjárónál történt a baleset, a kocsi két utasa súlyosan megsérült.
A MÁV-Start vonatinfó honlapja szerint a Szolnokról Kecskemétre tartó személyvonattal ütközött az autó, reggel fél 7 után.
A Mávinform tájékoztatása szerint az átjárónál KRESZ-tábla (úgynevezett András-kereszt) figyelmeztetett a lehetséges veszélyre.
A helyszínelés és a műszaki mentés idején buszokkal pótolták a vonatokat Lakitelek és Kecskemét között. A Mávinform nem sokkal 9 óra előtt azt közölte, hogy a vasúti forgalom újraindult.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.