Hírek
2015. Június 05. 18:08, péntek |
Bulvár
Forrás: Fehér Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:
Zombik szállják meg a spanyol kisvárosokat
Zombik szállnak meg egy éjszakára egy kisvárost, hogy minél több embert tegyenek élőhalottá - ez a lényege annak a Survival Zombie nevű játéknak, amelyet évente több spanyol településen is megrendeznek ezrek részvételével.
A szervezők már most gőzerővel készülnek a következő, június végi játékra, amely a Spanyolország középső részén található Olias del Rey utcáin zajlik majd.
A játék internetes oldalán közzétett tájékoztató szerint csak erre az egy eseményre 3 ezer embert várnak. Lehet jelentkezni zombinak és túlélőnek is, az utóbbi a drágább: 60 euróba kerül (18 ezer forint) a jegy. Aki élőhalottként akar játszani, annak 20 eurót (6 ezer forint) kell fizetnie.
A játék úgy zajlik, hogy a rémisztőre maszkírozott zombik este 11 órakor elkezdik üldözni a többieket a városka utcáin, és akit elkapnak, az maga is zombivá válik; a szervezők őt is kifestik és csatlakozik az üldözőkhöz. A településről csak egyetlen útvonalon lehet kimenekülni, amelyet nyomok segítenek megtalálni, ezeket kell észrevennie annak, aki túlélőként akarja befejezni a játékot, erre 8-9 órája van.
Spanyolországban a The Walking Dead című sorozat hatására az elmúlt években nagyon népszerűvé váltak az ilyen rendezvények. Áprilisban Pilar de la Horadada, májusban La Manga del Mar Menor fogadta be a zombikat, júliusban pedig Sestaóban lesz zombis szerepjáték. Ezen kívül a dél-európai országban minden évben több zombifelvonulást is tartanak, ahol előhalottnak maszkírozva ijesztgetnek a résztvevők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 07:32, csütörtök | Bulvár
Húsz éles bevetésen vett részt a baltikumban a magyar légierő
2025. November 12. 07:26, szerda | Bulvár
Rick Astley visszatér a Paloznaki Jazzpiknikre
Rick Astley, Dee Dee Bridgewater, az Electro Deluxe és a Deladap is fellép a jövő évi, immár 14. alkalommal megszervezett Paloznaki Jazzpikniken, amelyet 2026. augusztus 6-tól 8-ig rendeznek a Balaton-felvidéki településen.
2025. November 11. 07:41, kedd | Bulvár
Szijjártó Péter lett a Budapest Honvéd elnöke
2025. November 10. 07:43, hétfő | Bulvár
Dubai a milliomosok számára a legvonzóbb város
Dubai lett a vagyonos magánszemélyek számára a legvonzóbb város a Savills londoni székhelyű globális ingatlanpiaci szolgáltató által készített rangsorban.
